IMG_20190801_105852.jpg

ŽELEZNIČNÍ MUZEUM ZUBRNICE

Stylizovaná budova a okolí stanice Zubrnice Vás zavede do dob dávno minulých známé z předválečných a těsně poválečných filmů jako je například Přednosta stanice.

V budově stanice můžete navštívit dobovou čekárnu, dopravní kancelář a v dřevěné části je popsána historie místní dráhy Velké Březno – Lovečkovice – Verneřice - Úštěk horní nádraží (LGWA) s výkresy stanic a spoustou fotografií od výstavby železnice v roce 1890 do současné doby.

 

V další budově se můžete seznámit s historií železničních drezín s popisy od jejich vývoje od ručních po motorové ze současné doby. V expozici drezín je vystavena osobní drezína Tatra Dm6 známá z filmu Ostře sledované vlaky a Maďarská drezína z filmu Rebelové.

Další expozice jsou tématicky umístěné v krytých železničních vozech . Jedna z expozic je věnována světlu na železnici a v druhém voze je expozice věnována zabezpečovacímu zařízení na železnici.

Zanádražní prostor s posezením je věnován relaxaci. Děti mohou využít herní prvky (houpačky, klouzačky, dětská mašinka atp.). V budově je možnost zakoupit drobné občerstvení a upomínkové předměty (turistické vizitky a známky, pohlednice atp.)

Muzeum je otevřeno do konce října soboty, neděle a svátky od 10 do 17 hodin. 

ZELEZNICCNI LINKA.png

SO - NE, SVÁTKY 10 -17

OTEVÍRACÍ DOBA

ZELEZNICCNI LINKA.png

VSTUPNÉ

DOSPĚLÍ 40 KČ, DĚTI 30 KČ

 

Vstupné do muzea je o víkendech a svátcích zahrnuto v ceně jízdenky historického vlaku. Ve všední dny zaplatí dospělí 40 Kč, děti a senioři 30 Kč a rodinná vstupenka stojí pak 80 Kč.

VÍTE, ŽE?

  • V létě rok 1975 se v nedaleké železniční stanici Levín natáčel film Páni kluci a v roce 2000 se na nádraží v Zurbnicích natáčel film Rebelové. V expozicí drezín je k vidění motorová drezína z tohoto filmu.

  • Historie našeho železničního muzea na zubrnickém nádraží spadá shodou okolností do období právě před více jak dvaceti lety, kdy 4.5.1996 byla malou slavností po hektické dvouměsíční přípravě otevřena první expozice nacházející se v dřevěném skladišti a věnovaná historii lokálky. Tuto první vlaštovku máte možnost stále vidět jen s několika málo úpravami.

  • Do muzea vás dovezou pravidelné vlaky z Ústí nad Labem.

  • Součástí muzea jsou i suvenýry a občerstvení, k zakoupení jsou pohledy, turistické známky a vizitky, hrníček s naším logem, nanuky, nápoje a další drobné občerstvení.

KONTAKT

Týniště 25

Zubrnice, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

TELEFON: 725 029 964

EMAIL: spolek@zubrnickazeleznice.cz

GPS: 50.6468431N, 14.2178631E

Týniště 25

Zubrnice, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

Týniště 25

Zubrnice, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

Týniště 25

Zubrnice, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

Týniště 25

Zubrnice, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko