© 2019  - 2020  Zubrnická museální železnice z.s.                                                                                                                                                                                 

 • Facebook Sociální Icon
 • Instagram Social Icon

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.

Vítejte v Zubrnicích

Nabízíme expozice s železniční tématikou jako je dopravní kancelář s dobovým zařízením, expozice drezín, zabezpečovacího zařízení, čekárna pro cestující, světla na železnici a další expozice:

 • Stálá expozice o historii a současnosti místní dráhy Velké Březno – Verneřice – Úštěk se nachází v prostoru bývalého nádražního skladiště zboží. K vidění jsou staré fotografie, dokumenty, různé železniční „drobnosti“ související s historií této dráhy.

 • Srdcem expozice ve skladišti je funkční modelové kolejiště stanice Levín v měřítku 1:45.

 • V nádražní budově je dále umístěna dopravní kancelář výpravčího s dobovým vybavením, čekárna pro cestující a místnost mapující činnosti zdejšího spolku zachraňujícího trať a nádraží.

 • Zajímavostí je funkční replika zvonkového návěstidla zvaného ¨číňan¨.

 • Historické drezíny  jsou trvale deponovány v dřevěné remíze vedle nádraží, kde si je můžete prohlédnout a seznámit se s vývojem těchto zajímavých vozidel.

 • Tématické expozice umístěné v železničních vozech (na konci krajní kusé koleje směr Lovečkovice) mapují vývoj osvětlení na železnici, nejrůznější pomůcky drážního provozu a v neposlední řadě též historii zabezpečovacího zařízení, jak staničního tak přejezdového. V této expozici se nachází i historické zabezpečovací zařízení z místní lokálkové ¨přípojov騠stanice Velké Březno.

 • Na sousedních kolejích můžete dále spatřit unikátní kolejový jeřáb Körösi z roku 1877 , výsypný vůz Talbot z roku 1931 (tč. ve V.Březně, používán při údržbových pracích, možno spatřit z vlaku ), motorovou lokomotivu T 201.901 z roku 1916 (CROCHAT, Francie) , služební vůz z třicátých let a jiná kolejová vozidla.

 

 

V areálu železničního muzea jsou kromě expozic k dispozici dětské atrakce jako například dětský vláček, prolézačky a houpačky.

ŽELEZNIČNÍ MUZEUM ZUBRNICE

VÍTE, ŽE...

 • V létě rok 1975 se v nedaleké železniční stanici Levín natáčel film Páni kluci a v roce 2000 se na nádraží v Zurbnicích natáčel film Rebelové. V expozicí drezín je k vidění motorová drezína z tohoto filmu.

 • Do muzea vás dovezou pravidelné vlaky z Ústí nad Labem.

 • Nachází se zde výchozí stanice historické autobusové linky.

 • Součástí muzea jsou i suvenýry a občerstvení, k zakoupení jsou pohledy, turistické známky a vizitky, hrníček s naším logem, nanuky, nápoje nebo například brambůrky.

 • Historie našeho železničního muzea na zubrnickém nádraží spadá shodou okolností do období právě před více jak dvaceti lety, kdy 4.5.1996 byla malou slavností po hektické dvouměsíční přípravě otevřena první expozice nacházející se v dřevěném skladišti a věnovaná historii lokálky. Tuto první vlaštovku máte možnost stále vidět jen s několika málo úpravami.

OTEVÍRACÍ DOBA

 SO - NE        10 - 17

VSTUPNÉ

VSTUPNÉ         ZDARMA

 

Muzeum je otevřeno od dubna do října všechny víkendy a  svátky. O prázdninách je navíc otevřeno denně mimo pondělí.

 Vstupné do muzea je zahrnuto v ceně jízdenky historického vlaku.

Týniště 25

Zubrnice, okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

KUDY K NÁM?

KAM DÁL?

Vlaky na lokálce

Minimuzeum Lovečkovice

Historická autobusová linka