VLAKY NA LOKÁLCE

Pravidelné historické vlaky jezdí každoročně od dubna do konce října.

 

V sezoně 2020 budou vlaky jezdit všechny víkendy a svátky od začátku května do 1. listopadu. 

Na lince je nasazen náš nejstarší motorový vůz M131.109 z roku 1948. 
 

 PROVOZNÍ A TARIFNÍ INFORMACE

Linka je zaintegrována do tarifu  DÚK a jízdenku je možné koupit jak v prodejních místech dopravců a v linkových autobusech, tak v pokladnách ČD v rámci Ústeckého kraje. V pokladnách ČD je pouze při nákupu nutné speciálně upozornit pokladníka na požadavek použití tarifu Dopravy Ústeckého kraje a nikoliv tarifu ČD. Při cestě tam a zpět je nutné zakoupit dvě jízdenky. Jednu kde jsou Zubrnice jako bod cílový ,druhou jako bod výchozí. U druhé je však nutné ohlídat si časovou platnost, aby cesta zpět byla podniknuta v čase platnosti jízdenky.  Zpáteční jízdenku jako takovou tarif DÚK nezná.

Například jednosměrná jízdenka z Ústí nad Labem do Zubrnic vyjde na 28 Kč. 

Ostatní provozní info :  

Upozorňujeme že z provozních důvodů přestup na vlaky z/do Děčína ve V.Březně není zaručen a doporučujeme ho řešit osobním vlakem ČD  z/do stanice Ústí n. L. Střekov přes Ústí n. L. západ (platí též jízdné DÚK). Přestup ve stanici Velké Březno nemůže být z důvodu omezené kapacity stanice a provozních intervalů garantován.

 

Přeprava kol : 

Přeprava kol není zaručena. Maximální případná kapacita jsou tři kola na vlak.
V případě vyčerpání kapacity spoje cestujícími a cestujícími s kočárky bude přeprava kol odmítnuta.

Ve stanici Ústí n.L. Střekov čekáme na přípojný vlak od Ústí n. L. západu  maximálně  10 min.

VÍTE, ŽE...

 • Vlaky vás dovezou do Zubrnic, kde najdete železniční muzeum a Muzeum v přírodě Zubrnice (Skanzen).

 • V Zubrnicích je možnost přestupu na historickou autobusovou linku.

 • Pravidelný provoz v úseku Velké Březno - Zubrnice byl zahájen v roce 2016 (na objednávku Ústeckého kraje).

 • Několikrát do roka jezdí posilové spoje na jednorázové akce Muzea v přírodě v Zubrnicích (Skanzen).

 • Trať Velké Březno - Lovečkovice - Verneřice - Úštěk je 2. nejstrmější v ČR.

 • Turistická linka T3 je nejnavštěvovanější turistickou linkou v Ústeckém kraji. Ročně svezeme více než 10 000 cestujících.

VIDEO

VÝLET do Zubrnic

tento výlet se dá uskutečnit všechny víkendy a svátky (duben - říjen)

 • Výlet začnete v 10, 12 nebo v 14 hodin z železniční stanice Ústí n.L. Střekov. Můžete nastoupit také v zastávkách Svádov, Valtířov, Velké Březno, Malé Březno-zastávka a Leština.

 • Nastoupíte do našeho historického motoráku (Turistické linky T3), který ze stanice Ústí n. L. Střekov odjíždí v 10:10, 12:10 nebo 14:10 hodin.

 • V 10:40, 12:40 nebo 14:40 hodin. dorazí náš historický vlak do Zubrnic.

 • Po prohlídce železničního muzea se můžete vydat do nedalekého Muzea v přírodě Zubrnice (Skanzenu).  Vstupné do železničního muzea je zahrnuté v ceně jízdenky. Na nádraží je možnost zakoupení suvenýrů a drobného občerstvení.

 • Ve 13, 15 nebo v 17 hodin Vás odveze turistická linka T3 zpět do stanice Ústí n.L. Střekov, kam dorazí v 13:40, 15:40 nebo v 17:40 hodin.

KAM DÁL?

Železniční muzeum v Zubrnicích

Minimuzeum Lovečkovice

Historická autobusová linka

Stylizovaná budova a okolí stanice Zubrnice Vás zavede do dob dávno minulých známé z předválečných a těsně poválečných filmů jako je například Přednosta stanice.

V budově stanice můžete navštívit dobovou čekárnu, dopravní kancelář a v dřevěné části je popsána historie místní dráhy Velké Březno – Lovečkovice – Verneřice - Úštěk horní nádraží (LGWA) s výkresy stanic a spoustou fotografií od výstavby železnice v roce 1890 do současné doby.

 

V další budově se můžete seznámit s historií železničních drezín s popisy od jejich vývoje od ručních po motorové ze současné doby. V expozici drezín je vystavena osobní drezína Tatra Dm6 známá z filmu Ostře sledované vlaky a Maďarská drezína z filmu Rebelové.

Další expozice jsou tématicky umístěné v krytých železničních vozech . Jedna z expozic je věnována světlu na železnici a v druhém voze je expozice věnována zabezpečovacímu zařízení na železnici.

Zanádražní prostor s posezením je věnován relaxaci. Děti mohou využít herní prvky (houpačky, klouzačky, dětská mašinka atp.). V budově je možnost zakoupit drobné občerstvení a upomínkové předměty (turistické vizitky a známky, pohlednice atp.)

Provozní doba a ceny

Víte, že?

© 2019  - 2020  Zubrnická museální železnice z.s.   

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.