Srovnávací fotky úseku tratě Lovečkovice - Verneřice

Novoroční putování a zmapování dalšího úseku bývalé tratě Verneřice - Lovečkovice. Celková délka tohoto úseku je 6,9 kilometru s kilometráží v Lovečkovicích 10,9km a ve Verneřicích 16,8km. Nultý kilometr byl od zahájení provozu v roce 1890 ve Velkém Březně, díky tomu byla hlavní trať do 50tých let minulého století Velké Březno - Verneřice. Od 50tých letech byl považován za hlavní trať úsek Velké Březno - Úštěk až do konce provozu v roce 1978.

Na fotografiích je porovnání současného stavu s pravidelným provozem v 70tých letech.

Pozemky úseku Lovečkovice - Verneřice už nám nepatří a budou na nich vyvíjeny jiné aktivity, které s naším spolkem nemají nic společného. Nad fotkami najdete popisek s místem pořízení.Zářez v km 14,2.Rozvětvení v Lovečkovicích vlevo do Verneřic, vpravo do Úštěka.Km 10,9 v Lovečkovicích směr Verneřice.
Zastávka Levínské Petrovice.
Zastávka Mukařov.Příjezd motorového vozu M131 do stanice Verneřice.Nádražní budova ve Verneřicích.Stanice VerneřiceZastávka Mukařov. Na spodní fotografii je vidět pískáček za pražci a na současné fotografii je pískáček i po 43 letech na svém místě.

Pískáček upozorňoval strojvedoucího k blížícímu se přejezdu a ten musel po jeho míjení houkat
1,069 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Brigáda 1.8. 2021 na nádraží Úštěk horní.

Zveme Vás na další veřejnou brigádu, která bude první srpnovou neděli 1.8. 2021 na Úštěku. V rámci prací budeme upravovat skladiště a pomůžeme s montáží kolejiště. Sraz v 9:00 hod. na horním nádraží Ú